13 Eylül 2014 Cumartesi

Kitap Yorumu/Alıntılar : Çırılçıplak | Raine Miller

Kitap Adı: Çırılçıplak
Orjinal Adı: Naked 
Yazar: Raine Miller
Seri: The Blackstone Affair (#1)
Çevirmen: Tuba Özkat
Tür: Yetişkin Kurgu, Aşk 
Yayıncı: Yabancı
Sayfa: 224

Çırılçıplak bir tutku.
Gizlenen gerçekler.
Unutamayacağınız bir aşk.
Londra Üniversitesi'nde sanat eğitimi alan Amerikalı bir öğrenci ve yarı zamanlı bir fotomodel olan Brynne Bennet, yaşadığı trajediye rağmen hayatını yeniden bir düzene sokmuştu. Ta ki başaralı işadamı Ethan Blackstone, Brynne'in çıplak fotoğrafını satın alana kadar...
Ethan, Brynne'i yatağında istiyordu ve onu orada tutmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdı. Onun dominant karakteri, Brynne'i hem çekiyor hem de korkutuyordu. Ancak bu ilişkide sırlar söz konusuydu. Hem de oldukça büyük sırlar...
Ethan'ın ona duyduğu tutku, Brynne'i kurtarmaya yetecek miydi; yoksa aralarındaki sırlar ikisini de yok mu edecekti?


Brynne Bennet, eski yaşamındaki hayaletlerden kurtulmaya çalışan bir genç kız. Çareyi kendi evinden kilometrelerce uzak olan Londra'da ve sanatta buluyor. Ta ki hayatına günah kadar seksi olan Ethan Blackstone girene kadar..
Öncelikle söylemeliyim ki, kapaktaki ''her şey bir resimle başladı'' yazısı çok yerinde bu kitap için. Gerçekten de öyle çünkü. Brynne'in babası Tom Bennet, güvenlik şirketi olan Ethan'dan kızıyla ilgilenmesi için bir ricada bulunuyor fakat Ethan meşgul bir insan ve bu rica pek de cazip gelmiyor ona. Daha sonra Tom'un gönderdiği, Brynne'in çıplak bir fotoğrafı Ethan'ın ilgisini feci çekiyor ve hikaye tam da burada başlıyor.


Açıkçası kitabın ayrıntılarına pek girmek istemiyorum. Ne de olsa en fazla üç-dört saat içerinde bitebilecek bir kapasitede. Fakat bu düşüncelerimi yazmama engel mi? Tabi ki değil! Kitapta sevdiğim birçok kısım gibi ne yazık ki sevmediğim ayrıntılar da vardı. Önce onlara değinmek istiyorum kısaca. Bir kere Ethan'ı her ne kadar sevmiş olsam da, Brynne ile yaptığı konuşmalarda kızın lafını pat diye kesmesi.. Bir yapar tamam iki yapar tamam, ama Ethan sürekli yapıyor bunu ve ne yalan söyleyeyim biraz sinir bozucu bir durumdu. Kesinlikle çok hükmedici ve sözünü dinletmeye alışık bir karakter ama insan biraz da karşısındakini dinler değil mi? Sanırım en çok taktığım konu buydu kitapta. Diğer bir konu, Brynne'in geçmişini çok az görebildik ve haliyle bir merak dalgası yarattı üstümde. Çok yaralı ve çok darbe almış bir karakter kendisi. Kitap bittikten sonra az çok bir kanıya varıyorsunuz Brynne hakkında ama emin olmak için seriye devam etmekte fayda var. 

Öte yandan, her ne kadar ilişkiye çok hızlı bir giriş yapmış olsalar da Ethan&Brynne çiftini gerçekten sevdim. Aralarındaki tutku okura çok iyi yansıtılmıştı. Hatta kitabı kapattıktan sonra sevdiğim bir arkadaşımın ''çok fazla seks'' sözü geldi aklıma. Ama bu öyle vıcık vıcık bir durum değildi. Kitabın türüne göre gayet iyi kullanılmıştı bence. Fakat şu bir gerçek ki, sonunda hüsrana uğradım. 'Bu kitap orada nasıl biter!' diye kısa süreli depresyon hali yaşadığım da doğrudur maalesef. Çok çok seveceksiniz, bayılacaksınız, kendi türünde bir numara gibi sözler edemeyeceğim kitap için. Fakat bu türü seviyorsanız okunası bir kitap olduğunu belirtmeliyim Hatta bir 50-100 sayfa kadar daha olsaydı çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Artık arayı serinin diğer kitaplarıyla kapatacağız umarım.

Not: Kitap; kapağı, tasarımı ve ayracıyla beni adeta büyüledi. Yabancı gerçekten mükemmel bir işçilik çıkarmış!

Serinin diğer kitapları :

 Alıntılar 


Sanırım beni incitebileceği her şey için Ethan'ı affedebilirdim. Ve bu benim en büyük hatamdı.
"Gerçek ne?" Artık hıçkırmaya başlıyordum, tamamen onun insafına kalmıştım. "Gerçek şu," geri kalan üç kelimeyi, sert darbelerle vurgulayarak söyledi, "Sen. Bana. Aitsin."
Ethan, beni bir şekilde şaşırtan ve sebeplerini düşünmeye zorlayan şekilde çok, çok güvende hissettirmişti. Yürütebileceğimize dair fazla inancım yoktu ama kesinlikle hatırlanmaya değer bir macera olacaktı.
"Ben senin değilim, Ethan." "Bu öpücük boyunca öyleydin, Brynne."
"Kendi iyiliğin için fazla yakışıklısın Ethan... ve bunun farkındasın. Şu İngiliz caziben, sana serbest geçiş izni kazandırmayacak."
Ethan'ın sırtında bir dövme vardı. Omuzlarının bir ucundan diğerine kadardı ve hatta orta boy kanatlar deltoid kasına kadar uzanıyordu. Siyah mürekkepli katılıklarıyla biraz Gotik ve neredeyse Greko-Romen tarzda görünüyorlardı. Kanatların altındaki alıntı hoşuma gitti. Rüyadan başka bir şey değil.
"... Seni işe bırakmak ve çıkış vakti geldiğinde işten almak istiyorum. Seninle alışverişe gitmek ve akşam yemeği pişirmek için malzeme satın almak istiyorum. Birlikte televizyon izlemek ve senin kanepeden yanımda uykuya dalmanı istiyorum, böylece seni izleyebilir ve nefesini dinleyebilirim."
4/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...